Galeria Szczupak Galeria Okon Galeria Troc Galeria Lin Galeria Wegorz Galeria Leszcz Galeria Lipien Galeria Dorsz
Strona glowna


Wykaz jezior PZW      Koszalin
Galeria
Opisy lowisk
Ciekawe foty
Rekordy Polski
Atlas
Przynety
Spinning
Troling
Losos
Troc jeziorowa
Skladki
Regulamin PZW
Esox czyli szczupak
Sprzet
Wiazania    przynet
Lin
Zanety
Lownienie okoni      latem
Ziarna sukcesu      konopie
Marcowe plocie
Firmy    wedkarskie
Filmy    wedkarskie
->Wpisz sie do
ksiegi
Jezioro Krzemno
Jezioro     Zegrzynskie
Jezioro Drawsko
Jezioro    Kalensko
Zalewy      Nadarzyckie
Jezioro Insko
Jezioro Karpno
Jezioro
    Mysliborskie

Rzeka     Rega
Rzeka    Parseta
Jezioro Dabie
Jezioro    Glebokie
Jezioro Hajka
Jezioro Pile
Jezioro Jamno
Jezioro Resko Przymorskie
Kleszcze sposoby usuwania kleszczy, bolerioza

Wędkarstwo portal wędkrski

Witam dzisiaj postanowilem dodac nowy dzial na strone to jest dzial Ciekawe filmy wedkarskie Filmy wedkarskieKonopie znakomity przepis na dużą rybę Ziarna sukcesu
Tanie, czyste i łatwe w przygotowaniu. Ziarna konopi to wyśmienita przynęta przy letnich potowach płoci i doskonała zanęta na jelce, klenie, brzany, liny i karpie. Biate i czarne Zanim ugotujesz konopie, wrzuć do wody łyżeczkę proszku do pieczenia lub sody oczyszczonej - wszystkie ziarna zabarwią się na czarno, a biate kiełki będą bardziej widoczne. Do polskiego wędkarstwa konopie wprowadzili wyczynowcy, startujący w zawodach spławikowych. Stały się one jednym z podstawowych składników zanęt gruntowych. Zawodnicy długo utrzymywali to w tajemnicy. Już w połowie lat 80. ziarna konopi były bardzo rozpowszechnione na terenie całego kraju. W Anglii uznano je za tak skuteczne, że wiele klubów wędkarskich wydało zakaz ich używania. Jedni utrzymywali, że pod wpływem konopi płocie ogarnia prawdziwy szał żerowania, inni - że rośliny te wpuszczają korzenie i rozwijają się pod wodą! Na szczęście zdrowy rozsądek wziął górę i obecnie konopi wolno używać wszędzie. Przygotowanie konopi W większości sklepów wędkarskich można dostać odpowiednio spreparowane konopie, t ale dużo taniej kupić je w stanie surowym 1 i przygotować samodzielnie. To proste: wsyp ziarna konopi do rondla i zalej zimną wodą w proporcji 1:4. Doprowadź do wrzenia. Zmniejsz gaz i gotuj je na wolnym ogniu. Po pół godzinie ziarna zaczną pękać. W wielu z nich pojawią się białe kiełki. Zdejmij rondel z gazu, a oleistą wodę przelej do pojemnika. Zachowaj ją na następną okazję do rozmieszania zanęty gruntowej. Pozostałe w sicie ziarna studź przez około minutę pod zimnąbieżącą wodą, tak by przerwać wrzenie. Jeśli je rozgotujesz, zanadto popękają i będą zbyt miękkie. Tak przygotowane ziarna, przechowywane w szczelnym pojemniku w lodówce, zachowają świeżość przez około tydzień. Gotowane konopie można także z powodzeniem zamrozić. Warto więc wcześniej przygotować porcje na kolejne wyprawy. Pozostałą po wędkowaniu przynętę także wrzuć do zamrażarki. Pamiętaj, żeby przed zamrożeniem zapakować ją do hermetycznych plastikowych torebek. Tak zapakowane konopie można przechowywać bez obawy, że stracą swój naturalny zapach. ? Najtaniej jest kupić dużą ilość surowych konopi. Odpowiednio przechowywane ziarna właściwie nigdy się nie psują. Trzymaj je więc w szczelnych workach, w ciemnym i suchym miejscu, z dala od myszy.
Gotowanie konopi

Gotując konopie uważaj, by nie wlać do rondla za dużo wody. Nie dopuść jednak do jej wyparowania, gdyż przynęta będzie zbyt sucha. Gotując koniecznie otwórz okna. Jeśli tego nie zrobisz, cały dom przej- dzie zapachem gotowanych konopi! Ugotowane ziarna w większości pękają, ukazując białe kiełki, Nie powinny być zbyt miękkie. Sprawdź ich twardość rozgniatając kilka w palcach.

inforamcje pochodza z przewodnika wędkarskiego :)
Surfcasting
Boczny      trok
Lowienie dorszy w      Baltyku
Martwa rybka
Zywiec
Wagler
Spinning
Wedkarstwo      podlodowe
Metoda gruntowa
Metoda splawikowa
Troling
Wedkarstwo      podlodowe

- Aktualna Faza Ksiezyca
Faza Ksiezyca
Topik Bialogard

Lowienie linow     wedlog Michala
Tomasz W
Johan i jego fotki
copyright by Tomek gacek88_88@tlen.pl