Galeria Szczupak Galeria Okon Galeria Troc Galeria Lin Galeria Wegorz Galeria Leszcz Galeria Lipien Galeria Dorsz
Strona glowna


Wykaz jezior PZW      Koszalin
Galeria
Opisy lowisk
Ciekawe foty
Rekordy Polski
Atlas
Przynety
Spinning
Troling
Losos
Troc jeziorowa
Skladki
Regulamin PZW
Esox czyli szczupak
Sprzet
Wiazania    przynet
Lin
Zanety
Lownienie okoni      latem
Ziarna sukcesu      konopie
Marcowe plocie
Firmy    wedkarskie
Filmy    wedkarskie
->Wpisz sie do
ksiegi
Jezioro Krzemno
Jezioro     Zegrzynskie
Jezioro Drawsko
Jezioro    Kalensko
Zalewy      Nadarzyckie
Jezioro Insko
Jezioro Karpno
Jezioro
    Mysliborskie

Rzeka     Rega
Rzeka    Parseta
Jezioro Dabie
Jezioro    Glebokie
Jezioro Hajka
Jezioro Pile
Jezioro Jamno
Jezioro Resko Przymorskie
Kleszcze sposoby usuwania kleszczy, bolerioza
Hodowla bukszpanu najtansze sadzonki
Wedkarstwo trolingowe i spinningowe

katalog firm i stron z małopolski

Witam dzisiaj postanowilem dodac nowy dzial na strone to jest dzial Ciekawe filmy wedkarskie Filmy wedkarskie


Szczupak na martwą rybkęŁowienie na martwż przynętę to doskonały sposób na szczupaki, które podobnie jak wiele innych drapieżników nie gardzą martwą zdobyczą. Martwa rybka to skuteczna przynęta na każdą porę roku. WPolsce łowienie na całą martwą rybkę albo jej kawałek jest chyba najrzadziej stosowanym sposobem na szczupaki. Częźciej poluje się z tą przynętą na sandacze i węgorze. A przecież np. w Anglii dzięki martwej rybce co roku trafia na haczyk wiele dorodnych okazów ważących ponad 10 kg. Warto więc skorzystać z doświadczeń angielskich wędkarzy, bo nasze szczupaki niczym nie różnią się od brytyjskich zęboli. Czasami szczupaki atakują ofiarę z zaskoczenia, ale często muszś ją długo ścigać. Dlatego martwa rybka to darmowa uczta - jeśli szczupak nie musi gonić ofiary, nie traci cennej T Neville Fickling, jeden z najlepszych i najbardziej popularnych wędkarzy szczupakowych w Anglii, autor wielu publikacji wędkarskich, ostrożnie wpuszcza do wody dorodną piękność. Ryba wzięta na sprawdzoną przynętę, czyli martwą rybkę. Dbaj o ryby, ostrożnie zdejmuj je z haczyka i jak najszybciej wypuszczaj do wody. energii na zdobycie pokarmu. W lokalizacji zdobyczy pomaga szczupakowi bardzo dobrze rozwinięty zmysł węchu i świetny wzrok. Dlatego żeby odnosić jakiekolwiek sukcesy, trzeba umieć wykorzystać tc cechy i zaprezentować martwą przynętę w taki sposób, by roztaczała odpowiednią woń, a jednocześnie rzucała się w oczy.
Rodzaje martwej przynęty
Jako martwą przynętę można stosować wiele gatunków ryb morskich i słodkowodnych. Ze względu na dostępność i wysoką zawartość tłuszczu, najbardziej popularne gatunki morskie to śledzie i makrele. Ryby o długości do 15 cm na ogół stosuje się w całości, natomiast większe sztuki w połówkach lub jako filety. Popularne są także sardynki, sardele i szprotki. Rzadziej używane, ale równie skuteczne mogą okazać się dobijaki, belony, witlinki i barweny. Martwą przynętą może być także każda ryba słodkowodna złowiona na wędkę, a najczęściej stosowanymi gatunkami są płocie, wzdręgi oraz jelce, a w zachodniej Europie także węgorze (w kawałkach). Często łowi się również na stynki. Najlepiej przygotować sobie zapas przynęt - można je przechowywać w zamrażarce.
METODY I SPRZĘT Wybór martwej przynęty Wybór martwej przynęty zależy przede wszystkim od tego, czy wybrane szczupakowe łowisko jest często odwiedzane przez wędkarzy, czy też nie jest popularne. Stynki i makrele przyciągaj ą szczupaki w prawie każdym środowisku wodnym, chyba że wcześniej ryby wielokrotnie były łowione na tę samą przynętę. Jeśli tak, warto wypróbować inne gatunki. Zeby zmylić te płochliwe drapieżniki, można zmienić zapach martwej rybki wstrzykując w nią dodatki smakowe albo oleje rybne. Zestaw z ciężarkiem przelotowym przypon stalowy (60 cm) płoć kotwiczki nr 8 Klasyczny zestaw do łowienia na dnie na nieruchomą martwą przynętę. , ale można używać krętlik z agrafką bombka (30 g) dowolnej ryby, w całości albo połówki. Załóż ją na haczyk ogonem do góry i napnij żyłkę bombki.
Inny sposób to martwa przynęta farbowana na wiele różnych kolorów - częste zmiany potrafią zwabić ciekawskiego szczupaka.
Zestawy do martwej przynęty
Łowienie na martwą rybkę wymaga sprzętu, który poradzi sobie z przynętą o wadze 100 gr , a często i większej. Dlatego też do owienia tą techniką potrzebne jest wędzisko o krzywej testowej 0,9-1,4 kg oraz dobry, mocny kołowrotek o szpuli stałej, wypełniony żyłką o wytrzymałości 5-7 kg. Zawsze używaj przy ponów stalowych. Dobre przypony o długości około 60 cm z przymocowanymi na stałe kotwiczkami nr 8 lub 6 można bez problemu dostać w sklepach wędkarskich. I jeszcze ważna uwaga: nigdy nie wybieraj się na szczupaki bez sporego podbieraka i długich szczypiec chirurgicznych pomocnych przy odhaczaniu ryby. Łowienie na martwą przynętę Wyróżniamy dwie skuteczne techniki łowienia: na martwą przynętę ruchomą lub nieruchomą (statyczną). Wybór w dużym stopniu zależy od nastroju szczupaków. Jeśli zaopatrzysz się we właściwy sprzęt i opanujesz umiejętność łowienia tymi dwoma podstawowymi sposobami, będziesz przygotowany na każdą ewentualność. Nieruchoma martwa przynęta Nieruchoma martwa przynęta od lat przynosi dobre efekty i całkiem pokaźne szczupaki. Oprócz tego, że przynęta jest dobrze widoczna, ma jeszcze jedna zaletę - apetyczną woń. Właśnie dlatego czasem lepiej łowić na połówkę, a nie na całą martwą rybę - w ten sposób przynęta roztacza znacznie bardziej wyrazisty zapach. Zamiast kroić rybę na pół, można po prostu nakłuć ją w kilku miejscach - dzięki temu wypuści do wody więcej soku. Do utrzymania przynęty w miejscu potrzeba dużego obciążenia (około 30 g), które jednocześnie utrzymuje żyłkę w napięciu. Zestaw z ciężarkiem przelotowym - jest to najprostszy zestaw statyczny, który pewnie utrzymuje przynętę przy dnie (patrz rysunek: Zestaw z ciężarkiem przelotowym). Unosząca się martwa rybka - to jeden z wariantów zestawu z ciężarkiem przelotowym. Do środka martwej przynęty wsuwa się kawałek styropianu - ryba unosi się nad dnem i jest lepiej widoczna (patrz rysunek: Unosząca się martwa rybka). To bardzo ważne w łowiskach, w których przynęta ginie wśród roślinności porastającej dno lub w grubej warstwie miękkiego mułu. Martwa rybka zawieszona w toni - zestaw ten jest nieco bardziej skomplikowany, ale za to niezwykle skuteczny. Jego działanie polega na użyciu spławika-pilota, który pozwala zawiesić martwą przynętę nad dnem rzeki albo jeziora (patrz: rysunek Martwa rybka zawieszona w toni).
Żrudło; Przewodnik wędkarksi"
Surfcasting
Boczny      trok
Lowienie dorszy w      Baltyku
Martwa rybka
Zywiec
Wagler
Spinning
Wedkarstwo      podlodowe
Metoda gruntowa
Metoda splawikowa
Troling
Wedkarstwo      podlodowe

- Aktualna Faza Ksiezyca
Faza Ksiezyca
Topik Bialogard

Lowienie linow     wedlog Michala
Tomasz W
Johan i jego fotki
copyright by Tomek gacek88_88@tlen.pl